Фудбалскиот клуб Карпати од Украина објави дека има 25 заразени со коронавирусот. Меѓу нив има фудбалери и членови на клупскиот персонал.
Клубот „Карпати“ станаа светски рекордер по бројот на заразени со Ковид-19 во светот и целиот клуб мора 14 дена да биде во карантин, што значи дека сите натпревари на клубот се одложени во наведениот период.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.