Само две минути од почетокот на второто полувреме, репрезетацијата на Полска води со 0-1 против Македонија со голот на Камил Глик.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.