На Ролан Гарос во тек е четвртиот натпреварувачки ден, меѓутоа, изненадувачки детал во Болонската шума ги загрижи сите жители на Париз.

Натпреварите на тениските терени се прекинати поради силна експлозија која се счушнала од далечина, а француската полиција објави дека тоа е само авион кој го пробил звучниот ѕид.

Се нагласува дека граѓаните на Париз треба да бидат мирни и да не ги „запушуваат“ линиите за итни случаи.

Погледнете како тоа изгледаше во дуелот на Швајцарецот, Стана Вавринка и Германецот Доминик Кепфер, кога тенисот накратко запре.

 

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.