Бугарскиот тенисер Григор Димитров закрепна од коронавирусот. Тој објави дека е позитивен на корона вирус на 21 јуни, кога се играше последниот ден од Адрија тур во Задар.

Финалето на турнирот кое го организираше Новак Ѓоковиќ е откажано, а подоцна се воспостави дека најдобриот тенисер во светот, Борна Чориќ, Горан Иванишевиќ и двајца тренери заразени со корона вирус.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.