Информациите кои доаѓаат од Шпанија говорат дека македонскиот репрезентатицец Енис Барди во следните неколку дена ќе потпише за Арсенал. Добрите игри го натераа англискиот великан а бара засилувања за следната сезона и прв избор е токму Барди

Добрите во дресот на Леванте му ја подотворија вратата на „Емирејтс“. Да се надеваме дека Енис добро ќе се снајде во Премиер лигата и ќе продолжи да ги решета мрежите.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.