Полскиот репрезентативец Патрик Валчак е нов играч на Вардар 1961, соопштија од клубот.

Тој игра на позицијата пивотмен и со „црвено-црните“ потпиша двегодишен договор до 2022 година.

Валчак во Вардар 1961 ќе игра со бројот 7.

Во својата кариера настапувал за Гдањск, Погон, Киелце и Либек.

Полскиот репрезентативец Патрик Валчак е нов играч на Вардар 1961. Тој игра на позицијата пивотмен и со „црвено-црните“…

Gepostet von RK Vardar 1961 am Montag, 13. Juli 2020

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.