49-годишната манекенка позираше за насловната страница на грчкиот Вог, за изданието кое ќе ја обрлржу ќетвртатагодија на списанието.

Зборувајќи за еволуцијата на индустријата за моделирање, Клум рече: „Ми се допаѓа што сега има повеќе разновидност во манекенството. Во тоа време, сите модели изгледаа слично, имаа иста висина, исто слабо тело, исто коса.”

Таа продолжи: „Денес се застапени многу различни типови. Лично, ми се допаѓа што имам работа како модел и во овие зрели години.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.