Откако се вратија од празничниот одмор на Занзибар, Кетрин Зета Џонс и Мајкл Даглас ги дочека голема тага.

Нивниот домашен миленик, кучето Фигаро, починало, а тоа многу тешко го поднеле сите дома.

Ти благодарам, драг мој Фигаро, за сите години од твоето пријателство и љубов. Многу ќе ми недостасуваш, убаво спиј, малечок – напиша Кетрин емотивна порака на својот Инстаграм профил простувајќи се од своето куче.

Овој удар за славното семејство дојде откако тие се вратија од одмор од Занзибар, каде Кетрин и Мајкл уживаа со двете деца.


 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.