Српските медиуми на големо пишуваат за свадбата на синот на Цеца која треба да се случи оваа година, иако точниот термин засега не е закажан.

Сепак парот потврди дека до крајот на годината ќе се заколнат на вечна љубов.

Сестрата на Вељко Ражнатовиќ во итервју за српски „Информер“ открила и неколку детали од свадбената церемонија.

Сигурна сум дека двајцата ќе сакаат да ги почитуваат сите наши обичаи, така да сигурно ќе имаме многу работа. Не сакаме да ја препуштиме работата на други, па затоа сами ќе се фатиме за работа, вели пејачката Анастасија Ражнатовиќ.

Таа додава дека Вељко се уште не им дал конкретна функција околу организирањето на венчавката, но тоа сигурно ќе биде, откри и дека таа ќе пее на нивната свадба.

Имам доста убави песни кој ги сакам. Одлучив да направам список на омилени, за да не се случи да заборавам некоја песна на денот на свадбата, додава Ражнатовиќ.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.