Александра Пријовиќ пејачката кариера ја почна пред осум години во „Гранд-ѕвезди“, кои и’ донесоа почетна популарност и отскочна штица за настапи низ разни кафеани, дискотеки и приватни веселби во регионот. настапуваше и под селски шатори, на панаѓури и секаде каде што ја бараа. Но кога стана популарна и урбана пејачка, настапи „перење“ на биографијата!

Имено, кога видела дека имиџот на свадбарска пејачка нема да и’ донесе многу во кариерата, Александра побарала од соработниците да ги отстранат сите снимки од Јутјуб на кои пее на приватни веселби.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.