Српскиот актер Бранко Видаковиќ е уапсен во Врачар за дрога, дознава „Објектив“. Полицијата дошла по пријава каде го пронашла М.И. (40) како излегува од гаражата во која имало хероин. Потоа, тој заедно со Видаковиќ влегогол во автомобил „форд“.

Во моментот кога полицијата им пришла, М.И. се придвижил нагло наназад при што удрил во друго возило и застанал. Откако одбил да ја отвори вратата од автомобилот, полицаецот го скршил стаклото на вратата и успеал да го извлече од автомобилот, пренесува Објектив.рс.

При претресот е утврдено дека М.И. во хируршката маска што ја носел на лицето, ставил три кеси со околу десет грама хероин.

Полицијата извршила претрес и во сомнителната гаража каде биле пронајдени осум кеси, во кои имало повеќе од 20 грама хероин, а во просториите што ги користел Видаковиќ биле пронајдени две дигитални ваги и уште две торби со повеќе од пет грама хероин.

Одреден им е притвор од 48 часа.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.