Хрватската пејачка Северина Којиќ гостуваше кај водителката на словеначката телевизија Весна Милек, во емисијата “Од близу“. Северина искрено ја отворила душата и меѓу другото се осврнала и на познатото порно видео снимано во 2004 година на јахта, со тогашниот нејзин партнер, бизнисменот Милан Лучиќ.

Најголем страв имам од тоа некој да ме остави, да си замине и мислам дека секогаше се трудев да ги задржам луѓето само да не бидам сама. Сакам да кажам дека од 2004 година немам страв од јавен срам. Тоа го преживеав откао излезе видеото на јахтата -вели Северина која истовремено се осврна и на инсиунациите дека таа сама ја објавила снимката.

Барем ќе се нашминкав да мислев сама да го објавам видеото – изјавила Северина за словенечката телевизија.

Таа во емисијата отворено зборува и за борбата за старателство за нејзиниот син Александар, како и за судирот што го имала со поранешната хрватска премиерка Јадранка Косор.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.