Пејачката Северина Којиќ е заразена со корона вирус, а наводно инфекцијата ја добила на журка на една од плажите на хрватскиот остров Брач. Со Северина бил и нејзиниот син Александар, кој за среќа на тестирањето се покажа дека е негативен.

Она што се забележува е дека Северина не носи маска. Се разбира, веднаш се поставува прашањето дали таа се заразила со корона на оваа забава или не.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.