Српскиот принц Душан Караѓорѓевиќ и принцезата Валерија Демузо го кажаа судбоносното „да“ пред членовите на кралското семејство Караѓорѓевиќ но и пред пријатели од странство и Србија.

Молитвите на венчавката беа кажувани на српски и на англиски јазик.

Душан е најмалиот син на Александар и неговата втора сопруга Барбара од Лихтенштајн. Тој е роден во Сент Гален во Швајцарија но израснал во Париз каде неговите родители се преселиле кога бил мал.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.