Макдонската фолк-пејачка Сања Сани Гроздановска беше една од јавните личности кои одговорија на анкетатата на 1ТВ за непостоечката манекенка Бјанка Мизел, за која Сани рече дека е супер и дека е прекрасна. Како една од оние кои „паднаа во замката“ фолкерката одлучи да се огласи, по сите исмејувачки коментари:

Колку биле желни луѓето за исмејување и фаќање сеир….затоа сме бедна држава и тонеме секој ден подлабоко. Секое чудо за три дена. Тие што не ме познаваа, ме дознаа. Добредојдовте во шоубизнисот. П.С. Споделувајте го постот повеќе пати ве молам“ напиша Сани на социјалните мрежи“, напиша Сани на Фејсбук.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.