Рада Манојловиќ и Харис Беговиќ доживеале страшно искуство, откако се сретнале на аеродромот во Германија каде што биле ангажирани да настапат.

Откако ги земале од аеродром, се запалил автомобилот поради неисправност.

Кога застанале на семафор под хаубата избувнал оган, а пламенот бил висок два метри. Се се случи брзо, како на филм. Се испоставили дека дотокот на гориво до моторот бил расипан, па можеше да биде и полошо. За се да биде полошо во гепекот се наоѓала плинска боца која експлодирала од притисок“ раскажал извор близок до пејачите.

Во секој случај се поминало во најдобар ред и Рада и Харис се добри и поминале без повреди.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.