Бидете дел од првото фестивалско искуство кое ќе се одржи во Градски Парк од 12-16 јуни 2024 година.

Одлична атмосфера за дружење, во комбинација со најдобрата street храна, пијалоци и активности за сите возрасти. Ве очекуваме во Beer Yard, Food Yard, Cocktail Yard и Vine Yard! 5 дена исполнети со многу убава енергија!

 

Во музичкиот дел на првиот фестивалски ден на Skopyard фестивал 2024 ќе настапат:

  • DJ Konstantin Vlaho
  • South Park
  • Golden Tina – Tina Turner Tribute

Влезот е бесплатен.

 

Добредојдени се и вашите шепасти миленици.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.