Пејачот Џастин Картер почина за време на снимањето на спотот во Тексас.

Американскиот кантри пејач случајно испукал куршум додека пиштолот со кој снимал спот му бил во рака.

Џастин случајно си пукал во окото со пиштолот кој бил наменет за снимањето, пренесуваат странските медиуми.

„Џастин имаше потенцијал, многу луѓе во него видоа наследник на Герт Брукс“ изјави Марк Атертон, менаџерот на пејачот.

Почина на 35. години.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.