Пред повеќе една година во јавноста одекна вест дека Јелена Карлеуша е во тајна врска со фудбалерот Огнен Вранеш, а за тоа и денеска се зборува.
Фудбалерот досега воопшто не зборувал за нивниот однос, а потоа ја отвори душата и деновиве изнел своја верзија за приказната.

По ова интревју се огласи Јелена Карлеуша:

Кога и после повеќе од една година некој зборува опсесивно за вас, измислува врска, го напаѓа вашето семејство и вас, јасно станува збор за изопачен ум и драго ми е што тоа сите го гледаат. Во нормална држава јавните личности со закон се заштитени од вакви психопати додека во Србија секој може да се прослави на ваков начин. На овој несреќник му простувам за сето зло бидејќи мајками ме научи дека простувањето е најголема победа на добриот човек. Знаеше и да каже: “Сине, секој кога тогаш со своето зло ќе се занимава…“ Нека биде така – напишала Карлеуша.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.