Дарко Лазиќ успешно заздравува од сообраќајната несреќа која се случи на 23 октомври во близина на неговиот роден крај.

Пејачот сепак ги прекршил советите на лекарите и веќе го закажал својот прв настап.

Иако не требаше да пее пред јуни, Дарко на 24 април првпат ќе застане на сцена и тоа заедно со Аца Лукас.

Цената на настапот на Лазиќ по сообраќајната несреќа е повисока од претходно, па така наместо за 7000 евра ќе настапува за 10 000 евра.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.