Во текот на снимањето на емисијата „Ѕвездите на Гранд“ беше дојдено до итна интервенција на докторите поради мајка на еден натпреварувач.

Имено, додека Радојиќ Тодоровиќ пеел, неговата мајка позади сцената паднала. Водителот Воја Недељковиќ веднаш реагирал, и дал стол да седне и го викнал дежурниот тим на доктори.

Веднаш и е помогнато, дадена и е вода со која се освежувала до крајот на емисијата.

На оваа мајка и се дигнал притисокот бидејќи се грижела како ќе се покаже нејзиниот син на бина, но беспотребно. Радојиќ поминал во другиот круг од ова натпреварување.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.