Пејачката Александра Пријовиќ се породи пред еден месец и на свет го донесе синот Александар.

Како што пренесуваат српските медиуми наводно во семејството започнале првите недоразбирања и тоа меѓу мајката на Филип, Зорица Накиќ и Лепа Брена.

Како што пренесува „Стар“, мајката на Филип, иако живее во Мадрид, периодов престојува во домот на Александра и заедно со нејзината мајка ѝ помогаат околку бебето.

Наводно, мајката на Филип, Зорица, им кажала на Филип и на Александра да не ја викаат Брена баба бидејќи тоа ѝ пречело.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.