Британскиот принц Хари и негова сопруга Меган Маркл соопштија дека одлучиле да не обелоденуваат детали околу раѓањето на нивното бебе.

Кенсингтонската палата наведува во денешното соопштение, дека Хари и Меган со задоволство ќе ја споделат радосната вест по приватната семејна прослава.

Според „Дејли мејл“ пак, војвотката од Сасекс нема да се породи в болница.

Кралската двојка го очекува првото дете при крајот на април или почетокот на мај.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.