Претставничката на „Евровизија“, 38 годишната Тамта откри дека во Грузија, каде се родила и пораснала, го запознала две години постарото момче со кое се омажила на 14 години.

Веднаш потоа и добиле дете, девојчето Анние кое денес има 24 години.

По шест години брак Тамта се развела од сопругот, а во едно интервју потенцираше дека нејзината ќерка секогаш ќе биде на прво место.

Пејачката истакна дека нејзината мајка и помагала во воспитување на нејзината ќерка и дека е горда на својата ќерка Анние.

На 22 години се преселила во Грција каде заедно со нејзината мајка работела домашни работи, а во 2003 година се појавила во „Супер идол“ каде што го освоила второто место.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.