Еден од најпопуларните пејачи во регионот, Аца Лукас не објавува многу податоци или фотографии од тинејџерските денови. Ова е една од ретките фотографии на пејачот од тинејџерските денови, а ретко кој би го препознал на прв поглед.

Ако малку подобро се загледате ќе забележите дека пејачот го заземал истиот став како што го има и денеска, а тоа го знаат претставниците на седмата сила кога при давањето интервју секојпат ги држи рацете во џебовите.

И како млад имал долга коса, а го задржал и остриот поглед.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.