Здравко Чолиќ, кој има огромен број обожаватели и особено обожавателки, одлучи да го честита денешниот празник со нова песна.

Драги пријатели, ви подаруваме нова песна – ‘Сто дуката‘. Среќен 8 Март на сите дами“, се вели во инстаграм-објавата на пејачот.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.