Како што најавија неодамна, така и сторија. По подолго време Пеперминт со нова песна и видеоспот.

Песната и видеоспот за песната „Не се дише“ се објавени на Јутјуб.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.