Време е да се преиспита начинот на гласање на „Евровизија“, порачува Жељко Јоксимовиќ, човекот кој и како пејач и како композитор неколку пати бил дел од евровизиското натпреварување како претставник на Србија.

За мене вечерва Тамара победи, напиша Јоксимовиќ.

Тој го поздрави настапот на српската претставничка Невена Божиноивиќ, но и оној на Тамара Тодевска.

Претходно и Марија Шерифовиќ го даде своето мислење за целото гласање.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.