Српскиот пејач Жељко Јоксимовиќ, кој досега веќе два пати во својата кариера ја претставуваше Србија на Евровизија, по синоќешниот Евровизиски фестивал, напиша дека според него македонската претставничка Тамара Тодевска е победничка.

Време е да се преиспита начинот на гласање на Евровизија. За мене, вечерва победи Тамара, напиша Јоксимовиќ на „Твитер“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.