Следете го во живо изборот за песна на „Евровизија“ во Тел Авив. Во втората полуфинале вечерва пее нашата Тамара Тодевска, која настапува 17. по ред.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.