Васил Гарванлиев е нашиот евровизиски претставник кој вечерва ќе настапи на првото полуфинале на 65. издание на Избор на песна за Евровизија во Ротердам, Холандија.

Вечерва на сцената во Ротердам ќе ги видиме

 1. 🇱🇹 Lithuania / The Roop – Discoteque
 2. 🇸🇮 Slovenia / Ana Soklič – Amen
 3. 🇷🇺 Russia / Manizha – Russian Woman
 4. 🇸🇪 Sweden / Tusse – Voices
 5. 🇦🇺 Australia / Montaigne – Technicolour (Live-on-Tape performance)*
 6. 🇲🇰 North Macedonia / Vasil – Here I Stand
 7. 🇮🇪 Ireland / Lesley Roy – Maps
 8. 🇨🇾 Cyprus / Elena Tsagrinou – El Diablo
 9. 🇳🇴 Norway / TIX – Fallen Angel
 10. 🇭🇷 Croatia / Albina – Tick-Tock
 11. 🇧🇪 Belgium / Hooverphonic – The Wrong Place
 12. 🇮🇱 Israel / Eden Alene – Set Me Free
 13. 🇷🇴 Romania / ROXEN – Amnesia
 14. 🇦🇿 Azerbaijan / Efendi – Mata Hari
 15. 🇺🇦 Ukraine / Go_A – Shum
 16. 🇲🇹 Malta / Destiny – Je Me Casse

Me Casse

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.