Пред спортската сала „Борис Трајковски“ денеска настапува светската ѕвезда Розин Марфи од групата „Молоко“, но и македонската група „Фанк шуи“, Влатко Лозаноски, како и Каролина Гочева заедно со Македонската филхармонија. Концертот, организиран од „А1 македонија“, ќе трае до 2 часот наутро, а ќе го затвори диџеј Alle Farben.

Доколку не сте во можност да присуствувате, следете го концертот во живо тука:


Ова беше настапот на Лозано:

Ова беше настапот на „Фанк шуи“:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.