Викендов во Охрид токму на празникот Илинден концерт одржа Влатко Лозановски. Со вресоци и овации беше пречекан од фановите. Тој е првиот домашен пејач кој одржува концерт на стадионот “Билјанини извори”. Тинејџерите од првите редови му го скандираа името, а тој домаќините ги поздрави со своите хитови, но и „Лихнида кајче веслаше“.

Публиката топло ги пречека и неговите гостинки, Антониа Гиговска и Лина Пејовска.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.