Популарниот пејач Влатко Лозаноски синоќа на манифестацијата Music Awards Ceremony 2020, која се оддржа во Белград го порави водителот со забелешка дека е од Македонија, а не од Македонија како што беше најавен.

Лозано на манифестацијата го го доби признанието за најдобра поп фолк нумера.

Поздрав до сите кои што гласаа за „Мајко“ една од моите омилени песни и голема благодарност за моите во Македонија. И морам да го поправам Сале „тоа е Македонија, а не со тој додаток што го кажа предмалку“ – рече Лозаноски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.