14 години без тебе и пак врне….се сетив на оваа приказна кога се договаравме што би можеле да отпеете ..се врати од Сараево (имаше магла па одложувавме снимање) ама сакаше клавир и донесовме…во оваа емисија највеќе пееше…мене ми е особено драга оваа изведба од милион тајни причини❤️❤️❤️❤️❤️како да беше вчера ❤️❤️❤️те сакам до небото и назад❤️❤️❤️, напиша Весна Петрушевска на Фејсбук.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.