Најдоброто и најсвежото од македонската алтернативна сцена, ќе може да се слушне во Биртија Паб, со почеток во 21 часот.

Настапуваат Димиш, Манас, Вселенаутика, Преку Ред и Yon Idy. Влезот е бесплатен.

Подржувачи на проектот се градот Скопје, Beefeater и Absolute.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.