Андреана Чекиќ објави фотографија со кумот Дарко Лазиќ, со кој позирала пред новогодишна елка. Фотографиите предизвикаа лавина коментари, а на нив се гледа дека Дарко одлично заздравува.

Закрепнувањето на Дарко тече во бања, после тешката сообраќајна која ја доживеа на 23 октомври, а со оглед на тоа дека пејачката и тој со години наназад традиционално го честитаат празникот со заедничко селфи, така направија и овојпат.

Нашето традиционално фотографиарње пред елка. Ве сакаме мојот кум и јас, среќни празници и среќна 2019 година – напишала Андреана крај двете фотографии со Дарко, а судејќи по се, таа му ја донела елката.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.