На 3 и 4 јануари 2023 година во Националната опера и балет (НОБ) ќе се одржат предбожикните концерти со Каролина, Дуке и Исмаил. Продажбата на влезниците за концертите кои се насловени „Песни за љубов и копнеж“ почнува утре, 28 декември, во 9 часот на avalon.mk.

Каролина, Дуке и Исмаил веќе одржаа предновогодишни концерти во салата на Филхармонија за кои владееше големо интересирање

Овие концерти се со уште помал капацитет и се уште поинтимни од тие во Македонската Филхармонија,Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.