Се чини дека нашиот Даниел Кајмакоски добива конкуренција.Неговиот помлад брат Филип има желба да заплови во музичките води.Тој на социјалните мрежи објави видео како го пее хитот на Петар Грашо „Ако те питају“ и се чини дека има талент.

Слушнете го

 

View this post on Instagram

 

ako te pitaju – petar graso 😁 #akotepitaju @petargrasoofficial @dobarglas #sing #guitar #hopeyouguyslikeit 😎

A post shared by Filip Kajmakoski (@filip_kajmakoski) on

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.