TT Фестивал ќе се одржи на 23.12. 2018 во Младински Културен Центар со почеток во 19 часот. На фестивалот ќе настапат: Fiction, The Planktons, ИлузијА (Acoustic), Leonard (Balkan Veliki Балкан Велики) и TV Rage (Acoustic).

Сите средства собрани од фестивалот ќе бидат наменети за Autism Macedonia-Blue Firefly – oрганизација која се грижи за дечиња со аутизам.

Влез е 100 денари, а концертот е посветен на Тамара Тодороска и на сите останати невини жртви во сообраќајот.

-“ПЕШАЧКИОТ ПРЕМИН Е ЗА СЛОБОДНО МИНУВАЊЕ, НЕ ЗА СМРТ!”, порачуваат организаторите.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.