ТОМ ОДЕЛ во петокот го испеа својот хит Another Love, кој стана симбол на отпорот на Украина на социјалните мрежи, за бегалците кои минуваат низ главната железничка станица во Романија.
Британскиот пејач и текстописец под плочата за доаѓање и заминување на возовите ја извел баладата за пијано за борбата за некој што го сакате, која се користи во видеата на TikTok, вклучувајќи го и она на пркосниот украински претседател Володимир Зеленски.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.