Познатата пејачка Елена Ристеска се наоѓа во Мајами од каде што објави фотографија на која е таа и  нејзиното ново момче.

На сликата не се гледа ликот на момчето, а пејачката под сликата напиша:

Тоа е почетокот на нова ера… една приказна што е долготрајна… приказна за вистинската љубов… со активирање на чувствата и интуицијата ќе го најдеш вистинскиот… – напиша Ристеска.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.