Светски познатиот ди Џеј Тими Трампет со “Јовано Јованке” и “Слушам кај шумат шумите” и развиорен бајрак со македонско знаме на синоќешниот Охрид Колинг ни го честита Илинден.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @ohrid.1

извор Охрид 1.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.