Сопругата на украинскиот рапер Енди Картрајт (30) е уапсена откако во нивниот апартман во Сан Петерсбург, во фрижидер е пронајдено распарченото тело на музичарот.

Марина (36) и објаснила на полицијата дека сакала да го сокрие телота, за никој да не дознае дека починал од предозираност со наркотици.

„Си-Ен-Ен“ известува дека во полицискиот извештај е наведено деловите од телото биле пронајдени во пет кеси во фрижидерот.

Имено, Марина го исекла телото на сопругот на парчиња, ги измила неговите внатрешни органи, ги посолила и ставила во фрижидер.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.