Гостиварската рок група Ареа по подолго време објави нова песна. Таа се вика „Те спомнувам“ и сигурно ќе ги израдува нивните фанови. Ареа беше особена популарна пред десетина година но направи една подолга пауза.

Песна е компетно дело на членовите на групата, а во спотот се појавија и ќерката на Ивица и Ружица Брчиоски.

Слушнете ја „Те спомнувам“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.