На Плоштадот Македонија е поставена книга на жалост во која граѓаните оставааат пораки за ненадејната смрт на Аки Рахимовски.

Аки беше Скопјанец и пејач на групата Парни Ваљак.

Вечерва пак ќе се одржи концерт во негова чест на која ќе настапат неколкумина негови пријатели од македонската сцена.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.