И орлиња знаел да лета дечково. Каде ти е дното да знам?, коментира актерот Сашо Тасевски, откако на социјалните мрежи беше споделена избришана фотографија од инстаграм-профилот на македонскиот претставник на „Евровизија“ Васил Гарванлиев, на која тој позира правејќи орел со рацете.

Пак провокација до Македонците.
Докажа дека сме во право што те плукаме.
Ти остана да се сликаш уште со грчко знаме и свастика… И гарант ќе победиш на Евровизија.
Ауууу, што би ти правел да сум власт во Македонија, вели Тасевски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.