Познатата пејачка Тамара Тодевска на Инстаграм  објави дека е позитивна на ковид–19. Таа го покажа резултатот од тестирањето на кој според направената анализа, наведено е дека има присуство на вирусот SARS CoV-2.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.