Тамара Тодевска застана во одбрана на својот колега Васил Гарванлиев, кој оваа година не претставуваше на Евровизија и изјави дека е огорчена што некои го критикуваат неговиот настап. Таа исто така ги критикуваше луѓето што живеат во дијаспората кои не гласаа за Македонија.

Читав коментари на Фејсбук и Твитер цела ноќ. Некои се пресреќни, други се лути што не се пласиравме во финалето. Здраво! Експертско жири од Велика Британија ни даде 12 поени. Дали знаете кој е Велика Британија? Земјата на Битлси, Ролинг Стоунс, Лед Цепелин. А вие кои не смеете да гласате за одлична песна и уште подобар пејач. Не ја сакате Македонија. виновни ви се политичарите. Наводно ја казнивте Тамара за настапот за Македонија. Дали си нормален? Од утре казнете ги банките во Македонија, не давајте плата, казнувајте ги училиштата и не праќајте ги децата на училиште, казнувајте ги компаниите во кои работите и не одите повеќе на работа. Ја казнувате уметноста за политика, напиша Тодевска.

Инаку, Васил Гарванлиев се претстави синоќа во првото полуфинале на Евровизија, но не успеа да се пласира во финалето.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.