Пејачката Сузан Бојл која стана позната со освојувањето на второто место во третата сезона на шоуто „Британија има талент”, по деветгодишна пауза се врати на сцената. Шкотската пејачка ја пееше „Wild Horses“ и за време на нејзиното прво појавување на телевизија. Одушевени од нејзината изведба, членовите на жирито ја наградија со „златно копче“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.